İngiltere Rehberi

İngiltere; kültürü, muazzam doğası, sanatsal zenginliği ve tarihi mekanlarıyla her yıl çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir turizm merkezi haline gelmiştir. Başkent Londra, dünyanın en ünlü ve köklü şehirlerinden biridir. Birleşik Krallık’ın en önemli simgelerinden biri olan saat kulesi de bu şehirde yer almaktadır. Resmi dil, tüm dünyada da en çok konuşulan dil olan İngilizcedir. Para birimi olarak İngiliz sterlini kullanılmaktadır. Yerel saat Türkiye saatine göre 2 saat daha geridir. İngiltere vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve İngiltere’ye vize almış olmanız gerekmektedir.

Lokasyon / Konum

Birleşik Krallık’ı meydana getiren dört ülkeden en büyük ve merkezi olanıdır. Batı Avrupa’da Büyük Britanya adasında bulunur. Kuzeyinde İskoçya, batısında Galler ile komşudur.

En Çok Ziyaret Alan Şehirleri

Londra, Manchester, Birmingham, Leeds, Liverpool, Newcastle, Sheffield, Bristol, Coventry, Leicester, Nottingham, Hull

İklim / Hava Durumu

Ülkede hava koşulları çok değişkendir. Ilımlı deniz iklimi hakimdir. Yazın serinken, kış aylarında hava yumuşaktır.

Ne Zaman Gidilir

Her mevsim gidilebilir. Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim yağışın en az olduğu dönemdir. Seyahat için Nisan, Mayıs ve Haziran ayları da etkinliklerin yoğun olması nedeniyle tercih edilebilir.

Ülke Mutfağı / Ne Yenir Ne İçilir

Ülkedeki mutfağının temelinde et ve patates vardır. Yemeklerin yanında haşlanmış sebze servis edilir. Fish and Chips adını verdikleri balık ve patates kızartması, ulusal yiyeceklerinin başında gelir. Dünya mutfağından yemeklerin yapıldığı restoranlarla sıkça karşılaşabilirsiniz.