Ne aramıştınız?

dil okulu

Fransa'da Dil Okulları

Fransa, Fransızca öğrenmek isteyenler için ideal bir ülke olup Paris, Nice ve Cannes gibi şehirlerde çeşitli dil okulları sunar. Haftalık 20 ders içeren genel kurslardan yoğun kurslara kadar farklı programlar mevcuttur.

 

Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, kampüs yurtları ve şehir merkezindeki pansiyonlar bulunur. Aile yanı konaklama, dil pratiği ve kültürel deneyim için idealdir.

Program Seçimi

Fransa’da Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için birçok alternatif program bulunmaktadır. Bunların bir kısmı üniversitelerin, bir kısmı da özel dil kurslarının programlarından oluşur. İsterseniz staj ve sertifika ve diploma programları da alabilirsiniz. Öncelikle başkent Paris olmak üzere Fransa'nın birçok şehrinde Fransızca eğitim vermektedir. Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrenciler Fransızca öğrenmek ya da mevcut dillerini geliştirmek amaçlı Fransa'yı tercih etmektedirler. 

En çok tercih edilen şehirler:
Paris, Nice, Vichy, Ambois, Rochelle, Cannes

33 ülkenin resmi dil olarak konuştuğu Fransızca, ülkemizde de ticari ve politik olarak öneme sahip dillerdendir. Fransa dünyanın en güçlü dördüncü ülkesi ve Avrupa'da çok önemli bir yatırım merkezidir. Coğrafi konum olarak da ülkemize yakın olan Fransa dil eğitimi için öğrencilere cazip gelmektedir. Kelime haznesi çok geniş bir dil olan Fransızca kesinlikle öğrencileri kültür olarak zenginleştirecek ve çok yönlü düşünmesini sağlayacak bir dildir. Öğrenciler eğitimleri sırasında Avrupa'nın kültür ve sanat başkenti Fransa'yı keşfedip, sonrasında Avrupa'yı gezip görme fırsatına da sahiptirler.


Fransada alacağınız dil eğitimini ihtiyaçlarınız, tercihleriniz ve bütçenize orantılı olarak biçimlendirebilirsiniz. Dilerseniz haftalık 20 ders içerikli genel Fransızca kurslarına katılabilir, dilerseniz eğitiminizi daha da yoğunlaştırmak için yoğun Fransızca kursu alabilirsiniz. Fransa dil okullarında eğitime 2 hafta ile 36 hafta arasında değişen sürelerle devam edebilirsiniz.
 

Fransa'DA YAŞAM

 • 01. Konaklama

 • 02. Vize Süreci

 • 03. Karşılama

 • 04. Sosyal Yaşam

Uzmanımıza Danışın

 • Konaklama

  Aile yanı konaklama:

  Dil eğitimi görecek öğrencilerin konaklama seçeneklerinden bir tanesi aile yanı konaklamadır. Bunun en büyük avantajı öğrenci, pratik Fransızcasını aile ile konuşarak geliştirebilmesi ve aynı zamanda ülke kültürünü daha yakından tanıma fırsatına sahip olmasıdır.


  Kampüste konaklama:

  Üniversite kampüsünde yurtlarda, genelde iki ya da üç kişilik odalarda kalınır. Üniversite hayatını tanımak ve okulun imkânlarından faydalanmak gibi avantajları vardır.


  Pansiyon (Hostel) konaklama:

  Özel büyük şehir merkezlerinde kurs almak isteyen öğrenciler, hostellerden yararlanabilirler. Hosteller genellikle çok sayıda öğrencinin kaldığı şehir merkezinde bulunan pansiyonlardır.
   

 • Vize Süreci

  Eğer dil okulu eğitiminiz 90 günü aşmayacaksa Schengen vizesi ile eğitim almanız mümkündür. Aksi takdirde Fransa'dan bir öğrenci vizesi almanız gerekmektedir.
   

 • Karşılama

  Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.

 • Sosyal Yaşam

  Fransa’da dil okuluna giden öğrenciler bir yandan kendilerini geliştirirken diğer yandan sıkılmadan keyifli vakit geçirebilirler. Fransa'da ulaşım için çoğu öğrenci toplu taşımayı tercih ederken. Dil okulunuzla konaklamanızın arasındaki mesafeye göre bisiklet kullanmayı ya da yürümeyi de seçebilirsiniz.
   

Uzmanımıza Danışın

yelken eğitim

Popüler Dil Okulları

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.