Ne aramıştınız?

dil okulu

Kanada'da Dil Okulları

Avustralya, İngilizce dil eğitimi almak için popüler bir destinasyondur. Sydney, Melbourne, Adelaide, Brisbane ve Perth gibi şehirler, modern yaşamın ve doğal güzelliklerin tadını çıkarırken kaliteli dil kursları sunar. Sydney, ünlü Opera House ve Harbour Bridge gibi yapılarıyla; Melbourne ise kültürel etkinlikleri ve festivalleriyle öne çıkar. Brisbane ve Perth, güneşli iklimleri ve sörf olanaklarıyla bilinir.

Program Seçimi

Birleşmiş Milletler araştırmalarına göre yaşamak için dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer alan Kanada’ya; Türkiye’den 2 bin olmak üzere, toplamda 170 bin uluslararası öğrenci dil eğitimi için gitmektedir. Yüksek yaşam standartlarına sahip olan Kanada, ülkesinin para biriminin dolar ve sterline oranla düşük olması nedeniyle Türkiye’den giden öğrenciler için daha hesaplıdır. Bu sebeple; Toronto, Vancouver ve Montreal şehirlerinde bulunan yüzlerce dil kursunda İngiltere ve ABD gibi ülkelere oranla çok daha uygun fiyatlara eğitim alınması mümkündür. Kanada’yı tercih etmek isteyen öğrencilere verilecek en iyi tavsiye ülkeyi gidişlerini yaz aylarına denk getirmeleri olacaktır.

Kanada, yurtdışında dil eğitimi denince öğrencilerin aklına gelen ilk lokasyonlardandır. Hem kısa hem de uzun süreli eğitimler için tercih edilebilecek bir ülke olan Kanada, ana dili İngilizce olması sebebiyle de cazibe merkezi olmuştur. Akademik ve sektörel eğitimde de öncü olduğundan dil eğitimi ardından yükseköğretime geçiş yapmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği ilk ülkelerdendir. Okullar İngilizce eğitiminde genel İngilizce, yarı yoğun ve yoğun İngilizce programları, iş İngilizcesi, Pathway programları; IELTS, TOEFL, Cambridge(FCE, CAE, CPE) gibi sınav hazırlık programları sunmaktadırlar. 
Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin çoğunlukla tercih ettiği şehirler Toronto ve Vancouver’dır. Her iki şehirde de yüksek sayıda dil okulu ve yüksek öğrenim kurumu da bulunmaktadır. Ancak Kanada’ya gitmeden dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Zoom üzerinden online dil eğitimi alma imkanı da bulunmaktadır. 
Kanada’da hem Toronto hem de Vancouver’da dil eğitimi alabilirsiniz.

Kendi bünyesinde özel koleji de bulunan ILAC, SSLC ve ILSC dil okullarının yanı sıra dünyada en çok tanınan dil okullarından olan Kaplan Dil Okulları, Oxford International, LSI ve CES dil okulları ile de Kanada’da amacınıza yönelik eğitim alabilirsiniz. 
İngilizce seviyenize göre uygun eğitim alabileceğiniz bu okullarda aynı zamanda Pathway iş İngilizcesi ve IELTS, TOEFL ya da Cambridge gibi sınavlara hazırlanmak için eğitimler de alabilirsiniz. Genel İngilizce ile başladığınız eğitiminize bu programlarla da devam edebilirsiniz.
 

Kanada'DA YAŞAM

 • 01. Konaklama

 • 02. Vize Süreci

 • 03. Karşılama

 • 04. Sosyal Yaşam

Uzmanımıza Danışın

 • Konaklama

  Öğrenciler Kanadalı sıcakkanlı ailelerin yanında kalabilir ya da farklı milletlerden yaşıtları olan pek çok gençle aynı yurdu paylaşabilir. Eğer öğrenci “ev konforundan vazgeçmeyeyim, sıcak Kanada halkının kültürünü öğreneyim” derse aile yanı konaklama uygun seçim olacaktır. Eğer daha özgür olmak, yaşıtlarıyla vakit geçirmek isterse yurtlar aradığını sunacaktır. Yurt konaklamasında yeme-içme ve temizlik yapma gibi konular öğrenciyi zorlamayacaksa bu alternatifi tercih edebilir.
   

 • Vize Süreci

  İlgili danışmanla ülke ve program hakkında bilgi alın. Kayıt için gerekli belgeleri doldurup danışmana gönderin. Depozito ödemesi yapılır ve belgeler teslim edilir. Okul kaydı ve vize süreci başlar. Uzman danışmanlar size destek olur. Hazırlıklarınız tamamlandıktan sonra uçuşa hazır olursunuz. Süreç boyunca danışmanınız size yardımcı olur.

 • Karşılama

  Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.


   

 • Sosyal Yaşam

  Kanada'nın geniş ve çeşitli doğası, açık hava etkinlikleri için mükemmel bir ortam sunar. Yaz aylarında kamp yapmak, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve kanoyla gezinti yapmak popüler aktiviteler arasındadır. Kış aylarında ise kayak, snowboard ve buz pateni gibi sporlar öne çıkar. Kanada'nın milli parkları ve doğal güzellikleri, sosyal hayatın önemli bir parçasıdır. Ayrıca Kanada'da insanlar genellikle dost canlısı ve açıktırlar. Çalışma yerlerinde, okullarda ve sosyal etkinliklerde yeni insanlarla tanışmak ve arkadaşlık kurmak kolaydır. 
   

Uzmanımıza Danışın

yelken eğitim

Popüler Dil Okulları

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.