Ne aramıştınız?

üniversiteler

Avusturya’da Üniversite Eğitimi ve Program Seçimi

Nüfusu dokuz milyonun biraz altında olan Avusturya, geniş ve çeşitli yüksek öğretim kurumları sunmaktadır. Devletten mali destek alarak bağımsız olarak yönetilen 22 devlet üniversitesi, genellikle beşeri bilimler, hukuk ve ekonomiye odaklanır. Avusturya, son teknoloji araştırmaları ve sürekli artan lisans programları ile öğrencilere birçok fırsat sunar. Bu yükseköğretim kurumları sadece başkent Viyana ile sınırlı değildir ve ülkenin her yerinde bulunabilir.

 

Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri, hem güney hem de kuzey Avusturya'da kampüslere ve estetik açıdan dünyaca ünlü tesislere sahiptir. Avusturya’da üniversite okumak birçok açıdan avantajlıdır. Refah düzeyi, eğitime verdiği önem ve köklü kurumları ile öne çıkan Avusturya’da eğitim almak bir ayrıcalıktır. Türk öğrenciler için bir diğer avantaj ise Avusturya üniversitelerinin YÖK tarafından tanınmasıdır. Lisans eğitimi süresi yalnızca 3 yıl olup, ekonomik bir eğitim sunar. Yaşam standartları yüksek ve eğitim kalitesi üst düzeydedir.
 

Konaklama

Öğrenciler Avusturya’da ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre konaklama tipi seçebilirler:


Aile Yanı Konaklama: Almanca eğitiminin devamını sağlar ve pratik yapma imkânı sunar. Tek veya iki kişilik odalarda, tam veya yarım pansiyon şeklinde olabilir.


Öğrenci Yurdu: Bazı okulların kendi bünyelerinde yurtlar vardır. Genelde çalışma ve dinlenme odası, telefon, televizyon, kütüphane, bilgisayar odaları ve spor salonlarına sahiptir. Yemek verilmez, ancak mutfaklar öğrenci kullanımına açıktır.


Kiralık Daire: Aynı dairenin birkaç öğrenci tarafından paylaşılmasına olanak tanır, bu da ekonomik bir seçenektir. Daireler mobilyalı ve eşyalı olabilir.
 

Vize Süreci

Avusturya'da eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilerin vize ve ikamet izni alması gereklidir. Üniversiteden kabul mektubu ve diğer belgelerle başvuru yapılır.

 

Vize başvurusu süreci ve gerekli belgeler hakkında Avusturya'nın resmi göçmenlik kurumlarından bilgi almak önemlidir.
 

Karşılama

Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz varsa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz organize edilir.

 

Okuldan gelen görevliler, sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürür.

Avusturya'da Sosyal Yaşam

Avusturya'da Sosyal Yaşam

Avusturya, düşük suç oranı ve yüksek sosyal güvenlik düzeyiyle dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasındadır. Çalışma saatleri dışında dinlenebileceğiniz veya eğlenebileceğiniz çeşitli aktiviteler mevcuttur.


Avusturya’da çok çeşitli kültürel ve sportif faaliyetler yapmak mümkündür. Kültür sanat tutkunları; opera, müzikal, tiyatro, konser, sergi veya müzeleri gezebilirler. Spor tutkunları ise tenis veya golf oynayabilir, yürüyüş veya kayak yapabilir ya da bisiklet kullanarak doğanın tadını çıkarabilirler.

yelken eğitim

Popüler Üniversiteler

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.