Ne aramıştınız?

dil okulu

Avustralya’da Dil Okulları

Avustralya, İngilizce dil eğitimi almak için popüler bir destinasyondur. Sydney, Melbourne, Adelaide, Brisbane ve Perth gibi şehirler, modern yaşamın ve doğal güzelliklerin tadını çıkarırken kaliteli dil kursları sunar.

 

Sydney, ünlü Opera House ve Harbour Bridge gibi yapılarıyla; Melbourne ise kültürel etkinlikleri ve festivalleriyle öne çıkar. Brisbane ve Perth, güneşli iklimleri ve sörf olanaklarıyla bilinir.

Program Seçimi

Avustralya’da, uluslararası öğrencilere yönelik İngilizce kurslarını keşfedebilir, güneşli plajların ve modern şehir yaşamının tadını çıkarırken yurtdışında dil eğitimi alabilirsiniz. 


SYDNEY

 • Sydney için Avustralya’nın en kozmopolit şehri diyebiliriz. Her yıl milyonlarca turist ve öğrenci ülkeye gezmek ve eğitim almak amacı ile seyahat ederler ve yolculuklarına genellikle ilk olarak bu şehirden başlarlar. Ünlü Opera House ve Harbour Bridge görülmesi gereken yapıların en başında yer almaktadır.
 • Bir çok dil okulunun Sydney’de merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler açısından en popüler şehir diyebiliriz. Çalışma olanakları açısından bir çok alternatifi mevcuttur. Öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda Sydney’in çalışma olanaklarından da faydalanmaktadır.

MELBOURNE

 • Avustralya’nın Sydney’den sonra en popüler ikinci şehridir. Avustralya bilindiği üzere daha çok outdoor aktiviteleri ve sörf merkezlerinin zenginliği ile ünlüdür. Birçok spor müsabakasına ev sahipliği yapmakla beraber aynı zamanda sanat ve moda anlamında da Avustralya’nın Avrupa yüzü konumundadır. Her yıl bir çok festival ve moda fuarları düzenlenmektedir.

ADELAIDE

 • Güneşli Güney Sahili’nin keyfini çıkarabileceğiniz küçük ve dinlendirici bir şehirde harika dil okulları. Dil eğitimi alırken Adelaide’ı çevreleyen tertemiz doğal güzelliklerin ve güneşli havanın tadını çıkarın.

BRISBANE

 • Brisbane, Queensland eyaletin başkenti ve gün ışığı şehri olarak adlandırılmaktadır. Avustralya’nın üçüncü büyük şehri konumundadır. Özellikle Avustralyalı nüfusunun yoğun yaşadığı şehirler arasındadır. Bir çok ünlü sörf sahillerine, tatil merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan şehirde kış aylarında bile hava neredeyse hep güneşlidir. Öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda çalışabilecekleri bir çok opsiyonu Avustralya’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi Brisbane’da da rahatlıkla bulabilirler.

PERTH

 • Avustralya’nın dördüncü büyük şehri konumundadır. Batı Avustralya’nın en büyük yüz ölçümüne sahip şehridir. Genel popülasyonu bu büyük coğrafya için azınlıkta kalmaktadır. Dolayısı ile insan gücüne oldukça ihtiyaç duyarlar. Genelde sakin ve huzurlu bir şehir olarak nitelendirilmektedir. İklim koşulları ve genel yapısı Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaleti ile kıyaslanabilir. Öğrenciler bu büyük coğrafyada kolaylıkla harçlıklarını çıkaracak ve iş bulmakta zorluk çekmeyecektir.


 

Avustralya'DA YAŞAM

 • 01. Konaklama

 • 02. Vize Süreci

 • 03. Karşılama

 • 04. Sosyal Yaşam

Uzmanımıza Danışın

 • Konaklama

  Avustralya eğitim sistemi uluslararası alanda tanınmıştır. Eğitimin yanı sıra konaklama seçenekleri de zengindir:

  Aile Yanı Konaklama: Dil eğitimi alanlar için en popüler seçenek. Güvenlik denetimlerinden geçmiş ailelerde tek kişilik odalar ve yemek seçenekleri sunulur.

   

  Öğrenci Yurtları: Okula yakın konumda bulunan yurtlar, ulaşım açısından avantaj sağlar. Ortak kullanımlı alanlar ve farklı oda seçenekleri bulunur.

   

  Paylaşımlı Öğrenci Daireleri: Ortak mutfak ve banyo imkanı sunar, farklı öğrencilerle birlikte kalabilirsiniz.

   

  Kiralık Daireler: Özellikle alıştıktan sonra tercih edilir. Konum ve büyüklüğe göre kira ücretleri değişir, oda kiraları haftalık 150 Aud'den başlar.

 • Vize Süreci

  Avustralya'da dil eğitimi vizesi, öğrencilerin Student Visa adıyla başvurduğu öğrenci vizesine tabidir. Başvurular çevrimiçi olarak yapılır ve başvuru süreci detaylıdır. Vize türü, eğitim süresine bağlı olarak Student Visa (500 Subclass) veya Visitor Visa olabilir. Başvuru dosyası incelenirken titizlik gösterilir ve niyet mektubu önemlidir. Vize ücreti 650 AUD'dir. Başvurudan önce, banka hesabında belirli bir miktar paranın bulunması gereklidir. Uzun süreli eğitim programları için vize verilirken, haftada 20 saat part-time çalışma izni alınabilir.

 • Karşılama

  Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.

 • Sosyal Yaşam

  Avustralya, büyüklüğüyle dikkat çeken bir ülke olup, egzotik iklimi ve gelişmiş ekonomisiyle insanlara konforlu bir yaşam sunar. Plajlarıyla ünlü olan ülke, öğrenciler için güvenli bir ortam sunar ve sanat etkinlikleri açısından zengindir. Sydney ve Melbourne gibi şehirler sanatsal faaliyetler için idealdir. Yıl boyunca kültürel etkinlikler ve festivaller düzenlenir. Doğası temiz ve yaşamaya elverişlidir. Uluslararası öğrenci sayısı fazladır ve farklı kültürlerden insanlarla tanışma fırsatı sunar. Avustralya'nın çok kültürlü yapısı, ırkçılık barındırmaz.

Uzmanımıza Danışın

yelken eğitim

Popüler Dil Okulları

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.