Ne aramıştınız?

dil okulu

İngiltere Yaz Okulu Programı

Yurtdışı eğitimde bir klasik olan İngiltere, her zaman olduğu gibi yine bu yıl da en zengin seçenekleri sunuyor.

 

Yelken Eğitim olarak sizlere İngiltere’nin dört bir yanından onlarca yaz okulu alternatifi sunuyoruz. İngiltere’deki tüm okullarımız British Council kalite onayını almış, seçkin okullardır.

 

Program Seçimi

Program Seçimi


Bölgeler ve Şehirler:

Birleşik Krallık sınırları içinde birçok farklı bölge ve şehirde seçenekler mevcut. Yaz okulu programınızı dilerseniz Bournemouth, Portsmouth, Brighton gibi sahil şehirlerinde, dilerseniz Oxford, Cambridge gibi klasik eğitim şehirlerinde, dilerseniz Londra ve civarında ya da dilerseniz Manchester, Brighton, Leeds gibi iç ve orta bölgelerde gerçekleştirebilirsiniz. Hatta dilerseniz İskoçya ya da İrlanda’nın popüler şehirlerinde yaz okulu programlarına katılabilirsiniz.Bu yıl Birleşik Krallıkta tam 85 farklı seçenek sunuyor.

 

Yaz okulları programlarımız, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Genellikle haftalık 15-20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. Zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

 

Aktiviteler
Eğtim programı öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, teniz, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir. Her okulun kendi belirlediği bir aktivite programı vardır ve bu öğrenciler gittiklerinde menü şeklinde sunulur. Aktiviteler okulların görevlendirdiği aktivite liderleri tarafından organze edilir ve onların sorumluluk ve gözetmenliğinde gerçekleşir.

 

Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

İngiltere'deki dil okulları, öğrencilere İngilizce dil eğitimi alırken ülkenin zengin kültürel mirasını keşfetme fırsatı sunar. Öğrenciler, dil derslerinin dışında müzeleri, tarihi yerleri, tiyatroları ve diğer kültürel etkinlikleri deneyimleyebilirler.

 

İngiltere'deki dil okulu eğitimi, öğrencilere İngilizce dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra, yeni bir kültürü keşfetme ve unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatı sunar.

 

Konaklama

Konaklama

İngiltere yaz okullarımızda öğrencilerimize hem aile yanı hem de yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri sunuyoruz. Aile yanı konaklama seçeneği yeni kurallar gereği sadece 16 yaş ve üstü öğrenciler için uygulanabiliyor. Aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilmekte olup yıl boyu sürekli öğrencilere pansiyon hizmeti veren ailelerdir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklar. Yurt konaklama türü ise tüm yaş grupları için uygundur. Değişik kalite ve standartlarda yurt konaklamaları mevcuttur. Bazı yurtlarda öğrencilere banyolu oda verilebilirken bazı yurtlarda ise odalar birkaç öğrenci tarafından paylaşılarak kullanılır.

Vize Süreci

Vize Süreci

İngiltere'de dil okulu eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilerin vize gereksinimlerini ve başvuru sürecini dikkatlice incelemeleri önemlidir. İngiltere'deki dil okulları, vize başvurularına destek sağlayabilir ve gerekli belgeler konusunda rehberlik edebilirler.

Karşılama

Karşılama

Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.

yelken eğitim

Popüler Yaz Okullarımız

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.