Ne aramıştınız?

dil okulu

İrlanda Yaz Okulu Programı

İrlanda’daki İngilizce yaz okulları; yaz aylarında İngilizce öğrenmek isteyen çocuklar ve gençler için tasarlanmıştır. İngilizce öğrenimini İrlanda’daki eğlenceli aktivitelerle birleştirmesi ve yeni arkadaşlarla tanışma fırsatı vermesiyle yurtdışında bir yaz geçirmek için doğru bir tercihtir. 

 

Efsanevi Vikingler tarafından kurulan İrlanda, yüzyıllar boyunca kültür ve yaratıcılıkla zenginleştirilmiştir. Günlerinizi bu büyüleyici yeşil ülkenin sunduklarını keşfederek geçirin ve fotoğraf makinenizi unutmayın!

 

Program Seçimi

Program Seçimi


Dil Eğitimi

İngilizce yaz okulu; öğrencilerin eğlenceli ve etkileşimli aktivitelerle İngilizce öğrendikleri bir programdır. Ana odak noktası, öğrencilerin İngilizce iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Özenle seçilmiş sınıflarda, kurslar profesyonel olarak tasarlanmıştır ve öğretmenler nitelikli, deneyimli uzmanlardır.

 

Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

Başkent Dublin, turistik bir yer olduğu için maliyet olarak diğer şehirlere göre pahalı olsa da alternatif olarak Cork, Limerick gibi şehirlerde oldukça uygun maliyetteki okulları tercih edebilirsiniz. İrlanda’da eğitim almayı istiyorsanız size uygun bir tercih mutlaka bulunacaktır. Turistik yapısından ötürü İrlanda’da yaşam hareketli ve canlıdır. Bunun avantajlarını okumayı seçtiğiniz her şehirde görebilirsiniz.

İngilizce yaz okulları; hafta içi derslerden sonra ve hafta sonları şehir turları, müze ziyaretleri, bisiklet gezileri, drama ve dans atölyeleri ile takım sporları gibi çeşitli heyecan verici aktiviteler ve geziler düzenlemektedir. Tüm faaliyetler deneyimli öğretmenler ve gençlik liderleri tarafından yürütülmekte ve yakından denetlenmektedir.

 

Konaklama

Konaklama

İrlanda yaz okulları, öğrencilere aile yanı ve yurt konaklaması seçeneklerini sunmaktadır. İrlandalı ailelerle birlikte kalan öğrenciler, İrlanda’da kaldıkları süre boyunca dilin yanı sıra kültürü de yakından tanıyabilirler. Öğrenci yurtlarında kalan öğrenciler, diğer uluslararası öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurabilme ve sosyalleşebilme fırsatı yakalarlar.

 

Yaz okullarında her ilgi alanına yönelik sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Basketbol, tenis, futbol, yüzme, resim, müzik, dans, tiyatro ve doğa sporları gibi pek çok alanda aktivite sınıfı açılmaktadır. Öğrenciler kendilerine en uygun olan aktiviteleri tercih edebilir.

 

Vize Süreci

Vize Süreci

İrlanda vizeleri VFS firması üzerinden yapılmaktadır. Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya ‘da ki başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz. İrlanda vize başvuru ücreti tek girişli vize 60 EUR’dur ve öğrenci İrlanda’ya gittiğinde bunu değiştirmelidir. VFS Global 22 EUR hizmet bedeli almaktadır. Başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzun adrese kargolanması için  10 EUR ödeme yapmanız gerekmektedir. Başvuru esnasında VFS’de nakit (EUR) olarak yapılmaktadır.

 

  • Kısa Dönem Öğrenci vizesi (C Tipi Vize): 90 güne kadar olan eğitim vize başvurularını yapmış olduğumuz vize türüdür. Kısa dönem öğrenci vizeleri ortalama 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Öğrenci vizesi almak için sizden istediğimiz evrakları bize teslim etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanacaktır.
  • Uzun Dönem öğrenci vizesi (D Tipi Vize): 90 günden uzun olan eğitim vize başvurularını yaptığımız vize türüdür. Uzun dönem öğrenci vizeleri yaklaşık 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Öğrenci vizesi almak için sizden istediğimiz evrakları bize teslim etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanacaktır.
  • Turistik Vize: Velilerimiz için yapmış olduğumuz vizedir. VFS Global İrlanda web sitesi üzerinden vize başvurusu için online form doldurulur. Evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanacaktır.

Karşılama

Karşılama

Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.

yelken eğitim

Popüler Yaz Okullarımız

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.