Ne aramıştınız?

dil okulu

İspanya Yaz Okulu Programı

Avrupa’nın en güzel ve turistik ülkelerinden birinde, dünyanın en önemli dillerinden biri olan İspanyolcayı öğrenerek mükemmel bir yaz okulu programı düşünüyorsanız, İspanya tam size göre bir seçenek.

 

Avrupa’nın güneşi ve masmavi denizi ile ünlü bu mükemmel ülkesinde, birbirinden ünlü İspanyol şehirlerinde yaz okulu programlarına katılabilirsiniz.

 

Program ve Ülke Seçimi

Program ve Ülke Seçimi

İspanya yaz okulları programlarımız, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Haftalık 15-20 ders İspanyolca eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, İspanyolca kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, ikinci bir yabancı dil öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. Zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

 

Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

Eğitim programı öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, teniz, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir. Her okulun kendi belirlediği bir aktivite programı vardır ve bu öğrenciler gittiklerinde menü şeklinde sunulur. Aktiviteler okulların görevlendirdiği aktivite liderleri tarafından organze edilir ve onların sorumluluk ve gözetmenliğinde gerçekleşir.

Konaklama

Konaklama

İspanya yaz okullarımızda öğrencilerimize hem aile yanı hem de yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri sunuyoruz. Aile yanı konaklama seçeneği yeni kurallar gereği sadece 16 yaş ve üstü öğrenciler için uygulanabiliyor. Aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilmekte olup yıl boyu sürekli öğrencilere pansiyon hizmeti veren ailelerdir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklar. Yurt konaklama türü ise tüm yaş grupları için uygundur. Değişik kalite ve standartlarda yurt konaklamaları mevcuttur. Bazı yurtlarda öğrencilere banyolu oda verilebilirken bazı yurtlarda ise odalar birden çok öğrenci tarafından paylaşılarak kullanılır.

Vize Süreci

Vize Süreci

İspanya’da alacağınız dil eğitiminin süresine bağlı olarak kısa dönem veya uzun dönem vizesi alabilirsiniz. Schengen Bölgesi’nde bulunan bir ülke olan İspanya için alacağınız vize ile Schengen Bölgesi’ndeki diğer ülkeleri (İspanya dâhil toplam 25 ülke) de gezebilirsiniz. Bu sayede aldığınız vize ile bir Avrupa turu yapabilirsiniz. Vize almak için gerekli evraklar; dil eğitimi alacağınız şehre, dil eğitiminin süresine ve seçtiğiniz programın niteliğine bağlı olarak değişebilmektedir.

Karşılama

Karşılama

Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır. Kaliteli ve ücretsiz bir hizmet sunmaktayız.

yelken eğitim

Popüler Yaz Okullarımız

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.