Ne aramıştınız?

dil okulu

İtalya'da Dil Okulları

İtalyanca öğrenmek için en iyi yer olan İtalya, kültürel zenginliği ve tarihi şehirleriyle dil eğitimi için ideal bir seçenektir. İtalyanca dil kursları, başlangıçtan ileri seviyeye kadar her düzeyde öğrenciye hitap eder. 

 

İtalya’da dil eğtimi almak farklı kültürlerden öğrencilerle tanışma imkanı sağlar. İtalya'da dil becerilerinizi geliştirirken Roma, Milano, Floransa gibi tarihi şehirleri keşfedebilir, sosyal yaşamın tadını çıkarabilirsiniz.

Program Seçimi

İtalyancanın resmi dil olarak konuşulduğu ülkelerde dil eğitimi veren okullar mevcuttur. Yine Türkiye’de de İtalyanca öğrenebileceğiniz dil okullar yer alıyor. Fakat İtalyancayı en iyi öğrenebileceğiniz yer, şüphesiz bu dilin ve İtalyan kültürünün doğduğu topraklar olan İtalya olacaktır. Çünkü dil ve kültür birlikte gelişen iki olgudur. İtalya’da dil eğitimi alarak hem bu dili daha hızlı bir şekilde öğrenebilir hem de Roma, Milano, Floransa gibi dünya tarihinde çok önemli yerlere sahip olan şehirleri yakından görme ve buralarda yaşama şansı elde edebilirsiniz.


İtalya dil okullarında İtalyanca seviyesi ne olursa olsun herkes için uygun kurslar mevcuttur. Kurs süreleri ise 1 haftadan başlayıp 50 haftaya kadar uzayabiliyor. Kurs süresi uzadıkça haftalık ders ücretleri de azalıyor. İtalya’da dil eğitimi sırasında haftalık ders saatleri ise kursun türüne göre 5’den başlayıp 30’a kadar çıkabiliyor. Dil eğitimi programları, grup halinde, bireysel olarak, internet üzerinde online olarak düzenlenebiliyor. Birçok okulda farklı İtalyanca dil eğitimi programları birleştirmek de mümkün.

İtalya'DA YAŞAM

 • 01. Konaklama

 • 02. Vize Süreci

 • 03. Karşılama

 • 04. Sosyal Yaşam

Uzmanımıza Danışın

 • Konaklama

  Aile Yanı Konaklama: 

  Roma başta olmak üzere birçok aile öğrenci ağırlar. Aile yanında kalarak İtalyanca pratiği yapabilirsiniz. Konaklama maliyetleri aylık 600-800 € arasındadır.

   

  Oteller: 

  Roma, Milano, Floransa gibi şehirlerde her bütçeye uygun oteller bulabilirsiniz. Oteller, dil eğitimi alan öğrenciler için popüler bir seçenektir.

   

  Apartlar: 

  En uygun fiyatlı seçeneklerdir. Tek kişilik veya paylaşımlı odalarda konaklayarak maliyetleri düşürebilirsiniz.

   

  Öğrenci Yurtları: 

  Kozmopolitik yapısı ile İtalya’daki yurtlarda dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle tanışabilirsiniz. Yurt ücretleri şehirden şehire değişir; Roma ve Milano’da yüksekken, diğer şehirlerde haftalık 130-150 € civarındadır.

 • Vize Süreci

  İtalya dil okulu vizesi için iki farklı seçenek mevcut. Birincisinde, eğer dil eğitimi süresi 90 günden az ise Schengen C tipi vizesi; ikincisi ise 90 günden daha uzun süreli dil eğitimleri için düzenlenen ve süreci biraz daha kompleks olan D tipi vize türüdür. Bu vize türü ile dil okuluna gidebilmek için iki önemli kriter mevcuttur.

   

  • Dil okulunun MIUR tarafından akredite edilmesi.
  • Haftalık ders saatinin en az 20 olması.

  D tipi vizeler İtalya dil okulları için en çok tercih edilen vize türüdür. Bu vize süreci biraz uzun olduğundan öğrencilerin derslerin başlamasından bir – iki ay evvel vize işlemlerine başlaması tavsiye edilmektedir.
   

 • Karşılama

  Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.
  kaliteli ve ücretsiz bir hizmet sunmaktayız.
   

 • Sosyal Yaşam

  İtalya, Avrupa’nın en hareketli sosyal hayatına sahip ülkelerinden biridir. Dil eğitimi dışında Roma, Milano, Napoli, Palermo, Venedik, Verona ve Floransa gibi şehirlerde birçok tarihi ve kültürel zenginlik keşfedebilirsiniz.

  Popüler Etkinlikler

  • Opera festivalleri
  • Venedik Film Festivali ve Mimarlık Bienali
  • Milano Moda Haftası

  Günlük Hayat ve Mutfak
  İtalyanlar kahveye düşkündür, espresso ve kruvasanla güne başlarlar. Pizza, makarna, lazanya, risotto ve tiramisu gibi lezzetleri denemelisiniz.

Uzmanımıza Danışın

yelken eğitim

Popüler Dil Okulları

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.