Ne aramıştınız?

dil okulu

Avusturya'da Dil Okulları

Avusturya, Almanca öğrenmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Ülkenin resmi dili Almanca olup, Viyana gibi şehirlerdeki dil okulları kaliteli eğitim imkanları sunar. Ayrıca, Avusturya'nın zengin kültürel ortamı öğrencilere benzersiz bir deneyim sunar.

 

Avusturya'da dil eğitimi alarak hem Almanca'yı öğrenip hem de ülkenin zengin kültürünü keşfetme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Program Seçimi

Avusturya dil okulları, Almanca öğrenmek isteyenler için eşsiz bir alternatif olarak ön plana çıkmaktadır. Refah seviyesi, şehirlerinin mimarisi, doğal güzellikleri ve üniversitelerinin bilimsel çalışmaları ile bilinen Avusturya, aynı zamanda Almanca eğitimi almak isteyen herkes için profesyonel dil öğretim teknikleri ile kaliteli bir rota oluşturmaktadır. Özellikle ülkenin başkenti olan Viyana’da yoğunlaşan dil okulları, günümüzde Almanca öğrenmek isteyenlerin tercih edeceği alternatiflerden birisi haline gelmeyi başarmıştır.


Avusturya’nın Almanca dil eğitimi konusunda tercih edilmesinin birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Bu sebepler arasında başı çeken faktör, ülkenin resmi dilinin Almanca olmasıdır. Resmi dili Almanca olan Avusturya’da, etnik olarak kozmopolit bir yapının var olmasına rağmen nüfusun neredeyse tamamının Almanca bildiği ve günlük hayatta bu dilin hâkim olduğu bilinmektedir. Avusturya’da dil eğitimi almak isteyenlerin ilgisini çeken diğer hususlar da başta Viyana olmak üzere tüm şehirlerde tarihi dokuların tüm sokaklarda ve binaların mimarisinde hissedilmesi, konaklama imkanlarının ve sosyal imkânların oldukça yüksek olması, çok kültürlü bir toplumsal yapının varlığının bilinmesi ve doğal güzelliklerin göz kamaştırması şeklinde sıralanabilecektir.


Avusturya dil okulları programları tercih ettiğiniz programa göre birçok çeşit sunmaktadır. Programlar arasında genel Almanca, iş Almancası ve sınav Almancası gibi kurslar yer almaktadır. Tercih ettiğiniz programa göre eğitimin süresi de değişmektedir. Tercih edeceğiniz programa göre bire bir, genel ya da yoğun eğitim alabilirsiniz. Öncelikle dil eğitimi amacınızı belirlemiş olursanız en uygun programı kolayca seçebilirsiniz. Avusturya dil okulları kimi zaman dil programı dışında öğrencileri için sosyal aktiviteler düzenlemekte ve bu sayede dili pratik yapabileceğiniz bir alan sağlamaktadır. Avusturya’da Almanca dil eğitimi veren okullar şu programları sunmaktadır:


Genel Almanca
Dilin dört ana unsuru; okuma, yazma, dinleme ve konuşmayı kapsayan temel Almanca eğitimi olan bu kurs, hafta içi yaklaşık 20 ile 25 ders arası değişen bir programa sahiptir.


Yoğun Almanca
Genel Almanca eğitiminden farklı olarak sınıflarda yoğun şekilde haftalık 25 dersin üzerinde verilen bir kurs programıdır.


İş Almancası
İş Almancası daha çok iş dünyasında, iş ortaklıkları ile Almanca iletişimi rahatça kurabilme, sektördeki gelişmeleri yakından takip edebilme isteğine cevap veren bir programdır. Kurs programı haftalık 20-35 ders arasında değişmektedir.
Resmi ve anadili Almanca olan Avusturya Almancayı öğrenmek için Almanya’ya en yakın alternatif olarak gösterilmektedir. Kendiniz için uygun programda alacağınız eğitim sayesinde Almancayı öğrenerek dili en etkin bir biçimde iş ve sosyal alanlarda kullanmanıza yardımcı olacaktır.
 

Avusturya'DA YAŞAM

 • 01. Konaklama

 • 02. Vize Süreci

 • 03. Karşılama

 • 04. Sosyal Yaşam

Uzmanımıza Danışın

 • Konaklama

  Öğrenciler Avusturya’da kişisel ihtiyacı ve bütçesine göre konaklama tipi seçebilmektedir. Aile yanı konaklama: Almanca eğitiminin devamını sağlar ve öğrenciye pratik yapma imkânı sunar. Aile yanında konaklama, öğrencinin tercihine göre tek veya iki kişilik odalarda, tam veya yarım pansiyon şeklinde olabilmektedir.


  Öğrenci yurdu: Bazı okulların kendi bünyelerinde öğrenci yurtları vardır. Öğrenci yurtları genelde çalışma ve dinlenme odası telefon, televizyon, kütüphane, bilgisayar odaları ve spor salonlarına da sahiptir. Öğrenci yurtlarında genellikle yemek verilmez ancak bazı yurtların öğrenci kullanımına açık mutfakları bulunmaktadır.
  Kiralık daire: Bu konaklama seçeneği, aynı dairenin birkaç öğrenci tarafından paylaşılmasına olanak verdiği için öğrenciler için ekonomik bir seçenektir. Daireler mobilyalı ve eşyalı olabilmektedir.
   

 • Vize Süreci

  Avusturya, Schengen vizesi bölgesinde yer aldığı için Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir. Dil eğitimi için Avusturya'ya gidecek kişilerin Schengen vizesi alması gerekmektedir. Yeşil pasaporta sahip olanlar 90 güne kadar vize almadan dil okulu eğitimi alabilirler. Vize başvuruları için gerekli evrakların eksiksiz hazırlanması ve Avusturya Konsolosluğu temsilcisi VFS Global'e başvuru yapılması gerekmektedir. Öğrencilerin Aufenhaltserlaubnis für Studierende adlı vizeye başvurması gerekmektedir. Sağlık sigortası da vize başvurusu için gereklidir ve aynı zamanda kişinin sağlığı ve olası riskler için önemlidir. Bu şartlara dikkat edildiği takdirde Avusturya dil eğitimi vizesi için olumlu sonuç alınabilir.

 • Karşılama

  Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.
  kaliteli ve ücretsiz bir hizmet sunmaktayız.

 • Sosyal Yaşam

  Avusturya, Avrupa'nın önde gelen ülkelerinden biridir ve eğitim, sanayi ve teknoloji alanlarında gelişmiştir. Başkenti Viyana, zengin kültür ve sanatıyla ön plana çıkar ve ülkenin en kalabalık şehridir. Avusturya, Avrupa Birliği ülkeleri arasında en fazla ormanlık alana sahip olanıdır. Ülkenin diğer önemli şehirleri arasında Salzburg, Graz ve Linz yer alır. Viyana, birçok ünlü sanatçıya ev sahipliği yapmıştır ve Vivaldi, Haydn, Mozart gibi büyük isimler buradan gelmektedir. Avusturya, dil eğitimi için kültürel bir merkezdir ve kültür etkinliklerine ev sahipliği yapar. Ünlü sanatçıların konser ve gösterilerine ev sahipliği yapar ve dünya çapında ünlü orkestralarıyla müzik şölenleri sunar. Ayrıca, spor etkinlikleri için geniş imkanlar sunar ve özellikle kış sporlarıyla ünlüdür. Turistik açıdan da önemli bir ülkedir.

Uzmanımıza Danışın

yelken eğitim

Popüler Dil Okulları

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.