Ne aramıştınız?

dil okulu

Kanada Yaz Okulu Programı

Dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada, eşsiz doğal güzellikleri ve büyüleyici yapısıyla yaz okulu programına katılan öğrencilere unutulmaz bir yaz tatili vadediyor.

 

En en uygun yaz okulu programlarını belirlemek için danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

 

Program Seçimi

Program Seçimi

Kanada yaz okulu programlarımız öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Organizasyonlar genellikle üniversite ya da kolej kampüslerinde gerçekleştirilmektedir. Genellikle haftalık 15-20 ders İngilizce dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun çok uluslu sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. Zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

 

Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

Kanada'nın geniş ve çeşitli doğası, açık hava etkinlikleri için mükemmel bir ortam sunar. Yaz aylarında kamp yapmak, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve kanoyla gezinti yapmak popüler aktiviteler arasındadır. Kış aylarında ise kayak, snowboard ve buz pateni gibi sporlar öne çıkar. Kanada'nın milli parkları ve doğal güzellikleri, sosyal hayatın önemli bir parçasıdır. Ayrıca Kanada'da insanlar genellikle dost canlısı ve açıktırlar. Çalışma yerlerinde, okullarda ve sosyal etkinliklerde yeni insanlarla tanışmak ve arkadaşlık kurmak kolaydır.

 

Konaklama

Konaklama

Kanada yaz okulu seçeneklerimizin tümü üniversite kampüslerinde organize edilmektedir. Öğrenciler eğitim, konaklama, spor vb tüm aktivitelerini güvenli kampüs ortamında gerçekleştirmektedir. Kanada yaz okullarımızda öğrencilere değişik standartlarda tam pansiyon yurt konaklaması sunulmaktadır. Yurt girişleri ve program dahilindeki tüm etkinlikle aktivite yöneticileri tarafından kontrol edilir ve öğrencilerin güvenliği sağlanır.

Vize Süreci

Vize Süreci

İlgili danışman ile düşündüğünüz ülke ve program hakkında detaylı bilgi alırsınız. Doğru ülke ve programa karar verdikten sonra kayıt işlemleriniz başlar. Bu aşamada danışmanın size ilettiği Yelken Eğitim kayıt formunu ve Yelken eğitim  sözleşmesini eksiksiz doldurarak danışmana gönderirsiniz. Formlar eksiksiz doldurulduğunda danışman sizlere depozito ödemesini yapacağınız hesap bilgilerini gönderir. Ödeme yapıldıktan sonra dekont danışman ile paylaşılır. Danışmanın sizden isteyebileceği pasaport, CV, transkript, diploma gibi evrakları danışmana bu aşamada iletmeniz gerekmektedir. Gerekli belgeler teslim edildikten sonra danışman ilgili okul ve programa kaydınızı geçecektir.

 

Okulla ilgili işlemlerin ardından vize evraklarının yüklenebilmesi için danışman sizin adınıza bir Google Drive dosyası oluşturacak ve planladığınız ülkeye göre gerekli evrakların listesini yükleyecektir. Evrak toplama aşamasında drive linki tarafınıza iletilecektir. Gideceğiniz ülke ile ilgili vize işlemleri Uzman Vize Danışmanı tarafından yapılır. Süreç boyunca eğitim ile ilgili tüm işlemleriniz Uzman Eğitim Danışmanı tarafından yapılır. Vize randevunuza girmeden önce vize danışmanı ve eğitim danışmanınızla birlikte oryantasyonunuz yapılır. Gerekli evraklar tarafınıza ve gerekli kuruma teslim edilir.

 

Vizenizi almanızın ardından eğitim danışmanınızın yönlendirmesi ile konaklama, uçak bileti, sigorta vb. yapılması zorunlu olan hazırlıklarınız yapılır. Uçuşunuzdan 1 hafta önce gidiş oryantasyonunuz yapılır. Uçuş, gümrük süreçleri, yanınızda bulunması gereken evraklar ile ilgili bilgilendirme ve hazırlıklarınız tamamlanır. Sürecinizin en başından döneceğiniz güne kadar eğitim danışmanınız ulaşılabilir olacaktır.

Karşılama

Karşılama

Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.

yelken eğitim

Popüler Yaz Okullarımız

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.