Ne aramıştınız?

dil okulu

İspanya'da Dil Okulları

İspanya'da dil eğitimi almak, İspanyolca öğrenmek isteyenler için popüler bir tercihtir. Zengin tarihi ve kültürel mirası ile tanınan İspanya, dinamik şehir yaşamı, güzel havası, harika mutfağı ve dost canlısı insanlarıyla dikkat çekmektedir. İspanyolca, dünya genelinde yaklaşık 500 milyon kişi tarafından konuşulan ve birçok ülkenin resmi dili olan önemli bir dildir.

 

İspanya’da eğitim almak, farklı kültürlerle tanışmanızı ve dil becerilerinizi hızla geliştirmenizi sağlar. Ayrıca, Schengen vizesi ile Avrupa'yı keşfetme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

Program Seçimi

Avrupa’nın gelişmiş ve köklü ülkelerinden biri olan İspanya’da İspanyolca eğitimi almak, birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Bir zamanlar dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan ve dünyanın birçok yerinde kolonisi (sömürgesi) olan İspanya, tarihinin izlerini hâlâ taşımaktadır. Her ne kadar bu koloniler üzerindeki egemenliğini kaybetmiş olsa da, o ülkelerde İspanyolca konuşulması hem İspanya’nın hem de İspanyolcanın önemini arttırmaktadır. İspanya her köşesi dinamiklerle dolu bir ülkedir; güzel hava, canlı ve sosyal yaşam, dünyanın en iyi yemekleri, dost canlısı halk, zengin ve kültürel gelenekler, büyüleyici bir tarih ve Akdeniz’in en güzel kumsallarına sahiptir.


Dünya’nın en çok konuşulan 3 dilinden biri olan İspanyolca aynı zamanda birçok ülkenin resmi dilidir. Dünya’da yaklaşık 500 milyon insan İspanyolca konuşmaktadır. İspanya’da ise halkın yaklaşık %85’i İspanyolca konuşmaktadır. Bu ülkede İspanyolca eğitimi almak, dil kursundan arta kalan vakitte de dil becerisi geliştirmeye yönelik uygulama yapma fırsatı da sunmaktadır. Eğitim, bilim, sanat ve teknoloji açısından birçok fırsatları barındıran bu ülkede eğitim almak farklı kültürlerle tanışmanıza imkân sağlayacaktır. Birçok ülkeye kıyasla ülkemize yakın olan ve ülkemizle ticari ilişki içinde olan İspanya’da eğitim almak size birçok alanda avantaj sağlayacaktır.
 

İspanya'DA YAŞAM

 • 01. Konaklama

 • 02. Vize Süreci

 • 03. Karşılama

 • 04. Sosyal Yaşam

Uzmanımıza Danışın

 • Konaklama

  Aile Yanı Konaklama: İspanyol ailelerin yanında kalarak kültürü tanır ve dil pratiği yapabilirsiniz. Tek veya çift kişilik odalar, yarım veya tam pansiyon seçenekleri sunulur. Aileler düzenli denetlenir.

   

  Öğrenci Yurtları: Tek veya çift kişilik odalar sunar. Ortak veya özel banyo ve mutfak imkanı vardır. Bazı okullarda yurt bulunmayabilir.

   

  Ortak Apartman Daireleri (Öğrenci Evleri): Beş öğrencinin kaldığı eşyalı dairelerdir. Mutfak, tuvalet ve odalar ortak kullanılır. Uyumlu arkadaşlarınızla kalırsanız özgürlük sağlar.

   

  Hosteller ve Oteller: Dil okulları hostel veya otel önerir. Tek veya çift kişilik odalar sunar. İmkanlar, otelin kalitesine bağlıdır.

 • Vize Süreci

  İspanya’da alacağınız dil eğitiminin süresine bağlı olarak kısa dönem veya uzun dönem vizesi alabilirsiniz. Schengen Bölgesi’nde bulunan bir ülke olan İspanya için alacağınız vize ile Schengen Bölgesi’ndeki diğer ülkeleri (İspanya dâhil toplam 25 ülke) de gezebilirsiniz. Bu sayede aldığınız vize ile bir Avrupa turu yapabilirsiniz. Vize almak için gerekli evraklar; dil eğitimi alacağınız şehre, dil eğitiminin süresine ve seçtiğiniz programın niteliğine bağlı olarak değişebilmektedir.

 • Karşılama

  Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.
  kaliteli ve ücretsiz bir hizmet sunmaktayız.
   

 • Sosyal Yaşam

  Avrupa'nın en turistik ülkelerinden biri olan İspanya, UNESCO kültür mirası açısından İtalya'dan sonra ikinci sıradadır. OECD’nin İyi Yaşam Endeksi'nde yüksek puan alarak yaşanabilir ülkeler arasında yer alır. Ülke, üniter parlamenter monarşi ile yönetilir, resmi dili İspanyolcadır ve nüfusun çoğunluğu Katolik'tir. İspanya, güneşli hava, güzel yemekler ve konuksever insanlarıyla ünlüdür. Birçok şehirde festivaller düzenlenir.

   

  Teknoloji, sanat ve özgürlükler gibi alanlarda gelişmiş olan İspanya, eğitim alırken keşfedebileceğiniz tarihi ve sanatsal mekanlara sahiptir. Öne çıkan yerler arasında Plaza Mayor, Sagrada Familia ve Picasso Müzesi bulunur. İspanya'da dil eğitimi almak, hayatınızdaki en farklı tecrübelerden biri olabilir.

Uzmanımıza Danışın

yelken eğitim

Popüler Dil Okulları

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.