Ne aramıştınız?

dil okulu

Amerika Yaz Okulu Programı

Amerika yaz okulu programları, İngiltere ve diğer Avrupa seçeneklerinden farklı olarak, ders sonrası aktivitelerin çok daha fazla gezi içermesiyle ayrılır.

 

Boston, Los Angeles, San Francisco, Orlando gibi Amerika’nın en popüler ve çok fazla görülecek yerleri olan şehirlerinde yapılan ABD yaz kampı programları öğrenciler için çok eğlenceli geçer.

Program ve Ülke Seçimi

Program ve Ülke Seçimi

Yaz okulu programlarımız öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Organizasyonların tümü üniversite kampüslerinde gerçekleştiriliyor. Genellikle haftalık 15-20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor.

 

Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

 

Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

Amerika Yaz okulu programlarının ders harici aktiviteleri genellikle gezilerden oluşur. Çünkü Amerika’da İngiltere ve diğer AB ülkelerine kıyasla çok daha fazla görülecek yer ve atraksiyon bulunmaktadır. Öğrenciler ders sonrası gezilerde, Universal Studios, DisneyLand, Hollywood, Manhattan, Washşngton DC, Boston ve daha bir çok popüler yeri görme şansı bulur ve çok eğlenirler. Bu aktivitelerin tümü okul tarafında güvenli ve grup liderleri kontrolünde gerçekleştirilir.

 

Konaklama

Konaklama

ABD yaz okulu seçeneklerimizin tümü üniversite kampüslerinde organzie edilmektedir. Öğrenciler eğitim, konaklama, spor vb tüm aktivitelerini güvenli kampüs ortamında gerçekleştirmektedir. Amerika yaz okulullarımızda öğrencilere değişik standartlarda tam pansiyon yurt konaklaması sunulmaktadır. Yurt girişleri ve program dahilindeki tüm etkinlikle aktivite yöneticileri tarafından kontrol edilir ve öğrencilerin güvenliği sağlanır.
 

Vize Süreci

Vize Süreci

F-1 Öğrenci Vizesi

 

Amerika’da eğitim alabilmek için F-1 Öğrenci Vizesi almak gerekmektedir. Vize almak isteyen öğrenciler, önceden randevu alarak gerekli belgelerle birlikte ilgili Amerikan konsolosluklarındaki vize memurları ile görüşmelidirler. ABD konsolosluklarından F-1 Öğrenci Vizesi kapsamında randevu alabilmeniz için öncelikle başvurduğunuz dil okulundan I-20 belgenizin yollanmış olması gerekmektedir. ABD hükümetinin yıllar önce kurduğu öğrenci takip programı SEVIS ile vize işlemleri olabildiğince şeffaf olarak yapılabilmektedir. Başvurduğunuz dil okulu tarafından size gönderilen I-20 belgesinde de SEVIS sistemindeki bilgilerinizi görebilirsiniz. I-20 belgeniz geldikten sonra vize randevunuzu alabilirsiniz. Alacağınız eğitimin süresi ve ekonomik durumunuz gibi etmenlere bağlı olarak vize süreniz 3 ay ila 5 yıl arasında belirlenebilir.

 

B1/B2 Turist Vizesi

 

Amerika’da kısa dönemli ve yarı zamanlı bazı İngilizce dil okulları için B1/B2 Turist Vizesi yeterli olabilir. Ancak genelde bu vizeye sahip olanlara eğitim ya da çalışma izni verilmemektedir. F1 öğrenci vizesi ile B1/B2 Turist Vizesi’nin konsolosluk harç fiyatı aynıdır.

 

Karşılama

Karşılama

Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.
 

yelken eğitim

Popüler Yaz Okullarımız

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.