Ne aramıştınız?

uzaktan eğitim

Uzaktan Eğitim Avantajları

Uzaktan eğitim, geleneksel öğrenme-öğretme yöntemlerindeki sınırlılıklar nedeniyle sınıf içi etkinliklerin yürütülebilme olanağı bulunmadığı durumlarda eğitim çalışmalarını planlayanlar ve uygulayanlar ile öğrenenler arasında iletişim ve etkileşimin özel olarak hazırlanmış öğretim üniteleri ve çeşitli ortamlar yoluyla belli bir merkezden sağladığı bir öğretim yöntemidir.

Yine Uzaktan Eğitimi şu şekilde tanımlayabiliriz ki; farklı mekanlardaki öğrenci öğretmen ve öğretim materyallerinin iletişim teknolojileri aracılığıyla bir araya getirdiği kurumsal bir eğitim faaliyetidir.Uzaktan eğitim yaşam boyu gerekliliğinin yanı sıra çok geniş öğrenci kitlesine hizmet vermektedir.Geleneksel eğitim sisteminden yararlanamayan kişilere, bilgi ve becerilerini geliştirmesini sağlayan bir eğitim-öğretim modelidir.


İnternet ortamında uzaktan eğitim geleneksel uzaktan eğitime göre sayılabilecek yararları şunlardır:

 

  • Eğitim merkezinden tüm dünyaya bilgi gönderilir,
  • Postalama masrafı ortadan kalkar. Bilgi dağıtımı baskı ve taşıma masrafları sıfırlanmış olarak Internet üzerinden yapılır,
  • Bir servisten tüm bilgi düzeltilip güncelleştirilir,
  • Öğreten ve öğrenenle öğrenenler arasında metin, grafik iletişim gibi çeşitli öğretim teknikleriyle etkileşim sağlanır,
  • İnternet yazımda işbirliğine olanak sağlar,
  • Öğrenciler geri bildirimlerini kolayca yaparlar.

 

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.