Ne aramıştınız?

dil okulu

Almanya Yaz Okulu Programı

Almanya yaz okulu programlarında öğrencilerimiz hem güzel bir yaz tatili geçiriyor hem de Avrupa’nın en çok konuşulan dilini öğreniyor.

 

Mükemmel doğal ve tarihi yapısıyla Almanya, yaz okulu öğrencilerine unutulmaz bir Avrupa tatili deneyimi yaşatıyor.

Program ve Ülke Seçimi

Program ve Ülke Seçimi

Almanya yaz okulları programlarımız, öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşuyor. Haftalık 15-20 ders Almanca eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor.

 

Birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, Almanca kullanarak iletişim kurabildiklerini fark edip, ikinci bir yabancı dil öğrenmeye daha fazla motive oluyorlar. Zaten yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

Almanya, disiplinli ve çalışkan insanlarıyla tanınan bir ülkedir. Eğitim sistemi dünyada örnek alınan bir yapıya sahiptir. Bu disiplin ve düzen, Almanların birbirlerine ve insan haklarına olan saygısını da beraberinde getirir. Almanya’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca bu saygıyı yoğun şekilde hissedebilir ve ülkeye hızlı bir şekilde adapte olabilirsiniz. Almanya’daki sosyal hayat da küreselleşmenin etkisi altındadır. Komşuluk ilişkileri, ülkemizde olduğu gibi Almanya’da da azalmaktadır. Ancak, küreselleşme nedeniyle Almanya’da da sosyal hayatta benzerlikler görebilirsiniz.

 

Almanya’da yaşarken en rahat hissedeceğiniz konulardan biri ulaşımdır. Ülkenin gelişmiş ulaşım sistemi sayesinde şehir içi ve şehirler arası ulaşım oldukça kolaydır. Otobüs, metro, tramvay ve bisiklet gibi seçeneklerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu da size eğitim aldığınız süre boyunca çevredeki şehirleri gezip görmek için fırsatlar sunar. Alman mutfağı, Türk mutfağına benzerlik gösterir. Restoranlarda et yemeklerinin yanı sıra vegan ve vejetaryen seçenekler de bulabilirsiniz.

 

Türk mutfağını da özleyenler için Türk restoranları yaygındır. Almanya’da dil eğitimi alırken dünyanın en ilginç ve güzel yerlerini görebilirsiniz. Brandenburg Kapısı, Alman Parlamento Binası, Alexander Meydanı, Berlin Katedrali gibi önemli yerleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, festivallere katılabilir, parkları gezebilir ve farklı kültürlerle tanışabilirsiniz. Almanya’da dil eğitimi almak, hayatınızdaki en farklı deneyimlerden biri olabilir.

Konaklama

Konaklama

Almanya yaz okullarımızda öğrencilerimize hem aile yanı hem de yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri sunuyoruz. Aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilmekte olup yıl boyu sürekli öğrencilere pansiyon hizmeti veren ailelerdir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler 2 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklar. Yurt konaklama türü ise tüm yaş grupları için uygundur. Değişik kalite ve standartlarda yurt konaklamaları mevcuttur. Bazı yurtlarda öğrencilere banyolu oda verilebilirken bazı yurtlarda ise odalar birden çok öğrenci tarafından paylaşılarak kullanılır.

Vize Süreci

Vize Süreci

Almanya’ya seyahat edebilmek için hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hem de AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Schengen Bölgesi’nde bulunan bir ülke olan Almanya için alacağınız vize ile Schengen Bölgesi’ndeki diğer ülkeleri (Almanya dâhil toplam 25 ülke) de gezebilirsiniz. Ülkemizde, Almanya için vizeler direkt konsolosluktan değil aracı kuruluşlar vasıtasıyla alınmaktadır. Almanya vizesine başvururken Schengen Başvuru Formu doldurulmalıdır.

 

Almanya’da dil eğitimi için Ulusal Vize almalısınız. Alacağınız bu vize 90 günlük ya da 1 yıllık verilebilir. Vize almak için gerekli belgelerden bazıları; pasaport, Vize başvuru formu ve Alman ikamet yasasının 68. Maddesi gereğince dil kursu süresini kapsayan bir taahhütnamedir. Vize konusu ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Karşılama

Karşılama

Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.

yelken eğitim

Popüler Yaz Okullarımız

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.