Ne aramıştınız?

dil okulu

İtalya Yaz Okulu Programı

İtalya'nın sıcak iklimi, sanat dolu atmosferi ve lezzetli mutfağı ile unutulmaz bir yaz tatili mi hayal ediyorsunuz? O zaman İtalya Yaz Okulları tam size göre! Bu programlar sayesinde dil becerilerinizi geliştirirken yeni insanlarla tanışabilir, farklı kültürleri keşfedebilir ve eğlence dolu bir yaz geçirebilirsiniz.

 

Dünyanın dört bir yanından gelen yaşıtlarıyla bir arada olma ve onların kültürlerini tanıma şansı bulan öğrenciler erken yaşlarda kendilerini vizyonel olarak geliştirme fırsatı yakalar.

Program Seçimi

Program Seçimi

İtalya’da Roma, Floransa ve Milano gibi şehirlerde yaz okulu programlarına katılınabilir. Dersler genellikle sabah başlar ve öğle saatlerinde sona erer. Öğrenci İtalya’da geçirdiği süre zarfında İtalyanca’nın temelini ana dili İtalyanca olan eğitmenlerden öğrenir.

 

Yaz okullarının en önemli özelliği dil eğitimini sıkıcı sınıfların dışına çıkartabilmesidir. Öğrenciler sınıflarda etkileşimli bir şekilde öğrendikleri İtalyancayı günlük hayatta sınıf arkadaşları ve ana dili İtalyanca olan kişilerle girdikleri sohbetlerde geliştirme fırsatı yakalar. Öğrenciler İtalyanca derslerinden arta kalan zamanlarda öğretmenleri eşliğinde İtalya gezilerine çıkar, tarihi ve turistik yerleri ziyaret eder, park ve bahçelerde doğanın tadını çıkarır… 

 

İtalya’daki yaz okullarında eğitim ve şehir gezilerinden arta kalan zamanlarda öğrenciler sportif ve sanatsal aktivitelere katılabilir. Her türlü ilgi alanına sahip öğrenci düşünülerek açılan aktivitelerde eğitmenler çocukları becerilerine göre yönlendirir. Basketboldan futbola, tiyatrodan müziğe, okçuluktan su sporlarına, moda tasarımından aşçılığa kadar pek çok alanda aktiviteler düzenlenmekte ve öğrenciler arzu ettiklerine katılım gösterebilmektedir. Bu sayede öğrenci sadece İtalyanca öğrenmekle kalmaz aynı zamanda yetenek ve becerilerini de keşfederek sosyalleşir. 

 

Her okulda öğrencilerin genel durumunu izleyen rehberlik kadrosu bulunmaktadır. Rehberlik öğretmenleri her öğrenciyi tek tek inceler ve onlarla yakından ilgilenir. Bunun yanı sıra öğrencilerin sosyal etkinliklere katılmalarını teşvik edecek, onlara ilgi alanlarına göre yönlendirmelerde bulunacak sosyal aktivite sorumluları da bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci okulda da yalnızlık çekmez ve doğru yönlendirmelerle kendini geliştirme imkanı bulur.

 

Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

İtalya, Avrupa’da sosyal hayat bakımından en hareketli olan ülkelerden biridir. Kültür, sanat, moda, mimari, spor, mutfak ve daha birçok konuda dünyanın en popüler ülkesi olan İtalya’da, dil eğitimi dersleri dışında yapabileceğiniz birçok şey mevcut. Başta başkenti Roma’da olmak üzere birçok şehrinde çok sayıda tarihi ve doğal güzellikleri bulunan İtalya, Avrupa’nın en fazla turist ağırlayan ikinci ülkesi konumunda.

 

İtalya’nın Roma’nın dışındaki en popüler şehirleri arasında Milano, Napoli, Palermo, Venedik, Verona, Floransa bulunuyor. Bu şehirlerin her birinde İtalyan kültürüne ait izler bulmak mümkün. Oldukça renkli bir ülke olan İtalya’yı daha yakından tanımak için düzenlenen yerel etkinliklere katılabilirsiniz. Bunlardan bazıları şunlardır:

 

  • Puccini, Rossini ve Verdi gibi ünlü opera bestecileri adına düzenlenen festivaller
  • Venedik’teki Film Festivali ve Mimarlık Bienali
  • Milano’daki moda haftası ve mobilya fuarı
  • Uluslararası Sanat Sergileri
  • Denizle evlilik festivali (Festa Della Sensa)


İtalya denilince akla ilk gelenlerden biri şüphesiz kahve ve daha ziyade espresso oluyor. İtalyanlarda aynı bizim gibi kahveye çok düşkünler. Her sabah bir fincan kahve ve kruvasanları ile güne başlıyorlar. İtalya’nın meşhur kahvelerinden bol bol içebilirsiniz. İtalyan halkı oldukça yardımsever ve sıcakkanlıdır. İtalya’da özellikle belirli bir saatten sonra açık dükkan bulabilmek zordur.

 

Oldukça zengin bir mutfağı olan İtalya’nın en popüler yemekleri haliyle pizza ve makarnadır. Neredeyse gezdiğiniz her yerde pizza ve makarna bulabilirsiniz. Fakat bu yemeklerin dışında lazanya, rizotto ve tatlılardan tramisu oldukça seviliyor. Dışarıda yemek yediğiniz bir gün bu lezzetleri de tatmalısınız.

 

Konaklama

Konaklama

Öğrenciler ailelerin çocuklarını güvende hissetmeleri için havaalanına indikleri andan itibaren okul yetkililerinin himayesi altındadır. Öğrenci havalimanından alınarak konaklama yapacağı yer yerleştirilir. Küçük yaştaki öğrenciler okul yurtlarında gözetmenler eşliğinde konaklarken yaşı büyük öğrenciler yurtların yanı sıra aile yanı konaklama seçeneklerini de tercih edebilir. Aile yanı konaklayan öğrenci anadili İtalyanca olan ailelerle iletişime geçerek dillerini daha hızlı bir şekilde geliştirme fırsatı yakalar.

 

 

Vize Süreci

Vize Süreci

İtalya'da yaz okuluna gitmek isteyen öğrencilerin Schengen Bölgesi eğitim vizesi almaları gerekmektedir.

 

Karşılama

Karşılama

Okul kayıt işlemleriniz yapılırken havaalanı karşılama talebiniz olduysa, gideceğiniz okul üzerinden havaalanı transferiniz gerçekleşmesini organize ediyoruz. Okuldan gelecek olan görevliler sizi havaalanından alarak konaklamanıza götürülmenizi sağlayacaktır.

yelken eğitim

Popüler Yaz Okullarımız

Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!
Tüm sorularınızın için danışmanlarımızla iletişime geçin!

SİZİ ARAYALIM

Aydınlatma Metni

Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo. Nunc enim nisl, sodales id bibendum eget, malesuada a odio. Morbi lobortis eleifend justo.