page-header
Ülkelere Göre Dil Okulları

AMERİKA DİL OKULLARI

Detaylı Bilgi Alın

ABD DİL OKULLARI

Amerika Dil Okulları, çok fazla üniversitenin ve dil okullarının sağladığı avantajlar vardır. Dili yerinde öğrenebilmenin farkını yaşayabileceğiniz bir ülkede hissedeceksiniz kendinizi. Çünkü Amerika çok fazla çok göç alan bir ülke olduğundan dolayı İngilizceyi öğrenmek isteyen kişilere karşı özel anlatım çabası ve yeteneklerini kullanmaktadırlar. 50 eyaletin de ayrı ayrı özellikleri olmasından dolayı, dil eğitimi almak isteyen kişiler aynı zamanda istedikleri bölgede birçok kaliteli dil okulunu uygun fiyatlarda bulabilmenin kolaylığını yaşarlar.

Amerika’da dil öğrenirken aynı zamanda değişik lezzetlere ve güzel tabiata sahip olduğunu hissedeceksiniz. Bilim, sanat ve teknolojide en ileri ülkelerden birisi olduğu için ilgi alanınız ne olursa olsun mutlaka kendinize uygun bir şeyler bulacaksınız. Amerika’da dil okulları ve Staj seçenekleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

AMERİKA HAKKINDA KISA BİLGİ

Para birimi: Amerikan Doları (USD)
Nüfusu: Yaklaşık 312,9 milyon
Ana Dili : İngilizce, İspanyolca
Popüler Şehirleri: New York City , Los Angeles, San Francisco, Washington, Boston, Chicago
Toplam Eğitim Gören Yabancı Öğrenci Sayısı: 764, 495 ( % 5,7 oranda her yıl artış görünmektedir )

Eğitim amaçlı Amerika’ya gelen ülkeler sıralamaya göre;
1. Çin
2. Hindistan
3. Güney Kore
4. Suudi Arabistan
5. Kanada
6. Tayvan
7. Japonya
8. Vietnam
9. Meksika
10. Türkiye
Öğrencilerin tercih ettiği eyaletler: Teksas, Kaliforniya, Florida, Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Newyork
İngilizce eğitimi alanların oranı : % 5.1,

NEDEN AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ ALMALISINIZ?

• Dili aksanı ile öğrenme şansına sahip olursunuz
• Farklı kültürlerle tanışma imkanına sahip olursunuz
• Kaliteli okullarda profesyonel eğitmenlerden dil eğitiminizi alırsınız
• Farklı eğitim sistemi ile daha hızlı öğrenme şansına sahip olursunuz

AMERİKA’DA YAŞAM ŞARTLARI

Amerika özgürlükler ülkesi olduğundan dolayı her şey ile her an karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Türkiye’de de olduğu gibi küçük şehirler büyük şehirlere göre daha uygundur. Genel anlamıyla kozmetik, elektronik, giyim ve yiyecek bakımından uygun bir ülkedir. Birçok büyük alışveriş yerleri bulunduğundan dolayı seçenekler fazladır ve istediğiniz uygunluğu bulma imkanına sahipsinizdir. Eyaletler arası genelde uçak ile seyahatler yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı dil eğitiminiz esnasında uygun uçak bileti alarak gezme hakkına da sahip olabilirsiniz. Öğrenciyken alabileceğiniz uygun otobüs biletlerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Hatta bazı okulların dönemlik 20$’a sınırsız kullanabileceğiniz otobüs bileti verdiğini görebileceksiniz.
Eğitime çok açık olan ve önem veren ülkeye seyahat edebileceğiniz Amerika, komik ve esprili arkadaş canlısı hocalarıyla sizlere adeta dili sevdirmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Okulların tatil dönemlerinde dilediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz. Öğrencilerin vazgeçilmez konaklama imkanı olan hostellerde , günlüğü 10$ ile başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

AMERİKA’DA ÇALIŞMA HAKKI

Dil okulu için Amerika’ya giden öğrencilerin yasal çalışma hakkı bulunmamaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerin haftada 20 saat yasal çalışma hakkı bulunmaktadır.

VİZE ŞARTLARI

Amerika’ya vize alabilmek için kişi mutlaka şahsi olarak başvurmak ve vize memurlarıyla mülakat yapmak zorundadır. Mülakat esnasında destekleyici evraklar, Türkiye’deki bağlarını güçlü göstermek ve kendisinin geri döneceğini ikna etmek durumundadır. Bunun için bireylerin çalıştığı işyerinin referansını, eğitim geçmişini ve aile bağlarının ne kadar güçlü olduğunu vurgulaması gerekmektedir. 2,00 ve üzeri not ortalamasının da bulunması kişinin vize alışını kolaylaştırabilmektedir. Yalnız hiçbir zaman evraklarınızın dahi tam olması demek sizin %100 vize alacağınız anlamına gelmemektedir.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

Birçok ülkeden göç almış olan Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en kültürlü ülkelerin başında yer almaktadır. Filmleri, müziği, teknolojisi, ekonomik ve askeri gücüyle varlığını sürekli hissettiğimiz Amerika’yı tam anlamıyla tanımak, kuşkusuz bu ülkede yapılacak bir dil eğitiminden geçer. Yıllar boyu yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyenleri göz alıcı coğrafi yapısı, dünyaca ünlü eğlence merkezleri ile kendine çekmeyi başarmıştır. Amerika’da her bütçeye, her zevke uygun bir dil kursu ve şehir bulmak mümkündür, dil kursunuzu bütçenize göre seçerken, şehir seçiminizi de hobilerinize göre belirleyebilirsiniz. Eğer dil eğitimi alırken aynı zamanda da üniversitede kampüs hayatı yaşamak istiyorsanız, bunun için de birçok seçenek mevcuttur. ABD gerek coğrafik gerekse kültürel olarak eyaletten eyalete büyük farklılıklar gösterir.

Amerika’da dil eğitimi almanın birçok kişinin en büyük rüyalarından biri olduğunun farkında olan Yelken Eğitim bu süreçte rüyalarınızı gerçekleştirmekte en büyük yardımcınız olacaktır.

İletişim Formu
Back to top of page