page-header
Ülkelere Göre Dil Okulları

MALTA DİL OKULLARI

Detaylı Bilgi Alın

MALTA DİL OKULLARI

Malta dil okulları, İngilizce öğrenimi için önde gelen merkezlerden biri olan Malta akdeniz kültürü, doğal güzellikleri, sıcak insanları ve ekonomik fiyatlarıyla dil eğitimi için ideal bir seçimdir.

Malta yaz kursları eğitim seviyesinin ve destekleyici faaliyetlerinin kalitesiyle, gerek bina ve tesisler, gerekse coğrafi bölge olarak çok olumlu niteliklere sahip olmasıyla tanınmaktadır. Malta’da öğrencilerimiz dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen kendi yaş gruplarındaki öğrencilerle kaynaşacak; İngilizce eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle, düzenlenen gezilerle bilgi ve görgülerini arttırıp, hoşça vakit geçirecekler.

Öğrencilerimizin İngilizceyi en doğal haliyle tanımaları, konuşma/anlama becerilerinin ve kendilerine güvenlerinin geliştirilmesi yaz kurslarımızın asıl gayesini oluşturmaktadır.

Malta eğitim kalitesine büyük önem vermektedir. Malta’da zorunlu eğitim 5 yaşında başlar 16 yaşına kadar sürer. Devlet ve kilise okullarında ücretsizdir. İlköğretim 5-12 yaş grubunu kapsar. İki sene süren ortaöğretimden sonra, bazı öğrenciler meslek okullarına, sanat merkezlerine devam ederler. Diğerleri ise orta son sınıfa devam edip, altıncı kademeye veya teknik okullara geçerler. Üniversite eğitimi Malta vatandaşlarına ücretsizdir ve öğrencilere yıllık maaş ödenmektedir. Eğitim programları arasında tıp, hukuk, mimari, mühendislik, eğitim, sanat ve bilim, teoloji ve diplomatik çalışmalar mevcuttur.

Malta İngilizce öğrenmek isteyenler için de çok iyi imkanlar sunmaktadır. Malta’da İngilizce öğrenimi gün geçtikçe büyüyüp gelişen bir sektör haline gelmektedir. Her yıl dünyanın her yerinden, her yaştan binlerce öğrenci dil eğitimi için Malta’ya gelmektedir. Ülkede çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. Adadaki dil okullarının tümü Malta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Ayrıca birçoğu FELTOM üyesidir. FELTOM Malta’daki dil okullarının kurduğu okulların kalite standartlarını belirleyen ve kontrol eden bir birliktir, eğitim ve turizm bakanlıklarınca tanınmaktadır.

Malta dil okulu başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar çok çeşitli kurslar bulmak mümkündür. Genellikle minimum 2 haftadan, maksimum bir yıla kadar süren kurslar her Pazartesi başlamaktadır.

Okulların resmi temsilcisi olan Power Yurt Dışı Eğitim, sunmuş olduğu “yurtdışı dil eğitimi” hizmetlerden dolayı öğrencilerinden hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Sunulan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Şeffaf ödeme politikası ile öğrencilerden hiçbir okul ödemesi kabul etmeyen Power Yurt Dışı Eğitim, öğrencilerin okul ücretlerini resmi faturaları ile okul resmi hesaplarına transfer etmelerini tavsiye etmektedir. Bu hizmet politikası sayesinde öğrenciler, her türlü finansal uyuşmazlıktan korunmuş olurlar.

İletişim Formu
Back to top of page