page-header
Ülkelere Göre Dil Okulları

KANADA DİL OKULLARI

Detaylı Bilgi Alın

KANADA DİL OKULLARI

Kanada dil okulları Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. Başkenti Ottawa’dır. Eski bir Fransız ve İngiliz kolonisi olan Kanada’da her iki kültürün etkilerini görmek mümkündür. Ülke alan bakımından dünyanın en geniş ikinci ülkesidir. Ancak nüfusunun az olması nedeniyle kilometrekarede 3 kişi gibi çok düşük bir nüfus yoğunluğuna sahiptir.

Kanada çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş bir ülkedir ve fosil yakıt kaynakları, nükleer enerji üretimi ve hidro-elektrik güç üretim imkânları ile enerji bakımından genelde kendine yeterlidir. Ekonomisi geleneksel olarak yüksek miktarlardaki doğal kaynaklarına dayalıdır. Varlıklı ve yüksek teknolojiye sahip endüstriyel bir toplum olarak Kanada bugün, serbest pazar merkezli ekonomik sistemi, üretim modelleriyle ve yüksek yaşam standartları ile ABD’ye çok benzer.

 Kanada, dünyanın en fazla farklı kültürü barındıran ülkeleri arasında bulunmaktadır. Birçok farklı kültürün birlikte yaşadığı ülkede insanlar etnik kökenlerine bakılmaksızın kabul görmekte ve kendilerini evlerinde hissetmektedirler. Ülkenin çok kültürlüllüğü korumaya yönelik olan ulusal yasası orjinal Kanada geleneklerini korurken yeni gelenlere kucak açmaya yönelik olarak uygulanmaktadır. Ülkede güçlü ekonomisinden ve az sayıdaki nüfusundan dolayı refah düzeyi ve yaşam beklentisi yüksek ve suç oranı oldukça düşüktür. Birleşmis Milletler’e göre Kanada dünyadaki en yüksek kaliteli yasam standartlarını sunan ülkelerden biridir.

Kanada’nın iki resmî dili vardır: İngilizce ve Fransızca. Bu özelliğiyle dil öğretiminde Kanada en önde gelen ülkelerden biri durumundadır. Dünyanın heryerinden birçok öğrenci dil eğitimi için iki dili birarada öğrenebilecekleri kaliteli eğitim kurumlarıyla tanınan Kanada’yı tercih etmektedir.

Kanada’da diğer çoğu Amerika ülkelerinde olduğu gibi yaygın din Hristiyanlıktır.Katolikler nüfusun % 42sini oluşturmakta, daha sonra ise %40 oranla Protestanlar gelmektedir.

Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en yaşanılır ve güvenilir ülkelerinden biri olarak belirlenen Kanada, gelişmiş ülkeler arasında eğitime en fazla bütçe ayıran ülkedir bu yüzden dil eğitimi de Kanada hükümetinin denetimi ve garantisi altındadır. Kanada’da dil okulları en fazla, Vancouver, Toronto, Calgary ve Montreal’de bulunmaktadır. Büyük şehirlerin kalabalığından bunaldıysanız eğer ve doğa ile iç içe bir ortamda ama bir taraftan da şehrin hareketliliğinden de kopmadan dil eğitimi alabileceğiniz bir yer arıyorsanız Kanada ‘da tam size göre. Dil okulu fiyatlarının birçok ülkeye göre daha uygun olması da sizi Kanada’da dil eğitimi almaya yönlendirecek önemli bir faktör olacaktır.

VANCOUVER

Vancouver, British Colombia eyaletinin en büyük, Kanada’nın 3. büyük şehridir ve 2004 yılında, Conde Nast Traveller tarafından Amerika kıtasının en iyi şehri seçilmiştir. Şehir 560.000 nüfusuyla 2 milyonluk bir nüfusu barındıracak yüzölçümüne sahiptir.

Vancouver müzeleri, tiyatroları, sinemaları ve parkları ile ziyaretçilerine birçok kültürel alternatif sunmaktadır. Şehirde golf, kamping, kayak, hiking ve daha birçok doğa sporları yapılabilir. Özellikle Vancouver ‘a 2 saat uzaklıktaki Whistler, Kuzey Amerika’nın en popüler kayak merkezlerinden birisidir.Vancouver olağanüstü bir doğaya ve çok hareketli bir şehir merkezine sahiptir. Yumuşak iklimi ve muhteşem Coast Dağları ve Pasifik Okyanusu arasındaki konumu ile dünyanın en güzel şehirlerinden biridir.

Vancouver ayrıca Hollywood ve New York’tan sonra Kuzey Amerika’daki üçüncü film üretim merkezidir ve şehir 2006 Birleşmiş Milletler Dünya Şehircilik Forumu ve 2007 FIFA Dünya 20 Yaş Altı Şampiyonası’na ev sahipliği yapmış, 2010 da ise Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacaktır.

Büyük Vancouver Bölgesi’nin şehirlerinden birisidir. Vancouver Limanı dünya ölçütlerinde önemli büyüklüktedir. Ayrıca Vancouver, Hollywood ve New York’tan sonra Kuzey Amerika’daki üçüncü film üretim merkezidir.

Yıllardır Amerika kıtalarının en yaşanası kenti seçilen Vancouver, 2010 yılında kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapacaktır. Kanada için ılıman iklimi, dinamik ve kozmopolit yapısıyla eğitim için de ideal bir kenttir.

Okulların resmi temsilcisi olan Power Yurt Dışı Eğitim, sunmuş olduğu “yurtdışı dil eğitimi” hizmetlerden dolayı öğrencilerinden hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Sunulan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Şeffaf ödeme politikası ile öğrencilerden hiçbir okul ödemesi kabul etmeyen Power Yurt Dışı Eğitim, öğrencilerin okul ücretlerini resmi faturaları ile okul resmi hesaplarına transfer etmelerini tavsiye etmektedir. Bu hizmet politikası sayesinde öğrenciler, her türlü finansal uyuşmazlıktan korunmuş olurlar. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Power Yurt Dışı Eğitim öğrencilerine okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine vize işlemlerinin yürütülmesinden uçak rezervasyonlarına havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süreci desteğine kadar bütün hizmetleri müşterilerine BEDELSİZ olarak sunmaktadır.

Dil Okulları: ZONI Vanwest

İletişim Formu
Back to top of page