page-header
Ülkelere Göre Dil Okulları

İRLANDA DİL OKULLARI

Detaylı Bilgi Alın

İRLANDA DİL OKULU

İrlanda Dil Okulları, büyülü atmosferinde profesyonel İngilizce öğretmenlerinin eşliğinde yaşamınıza yeni arkadaşlar ve anılar katarken İngilizcenizi geliştirme fırsatı sunuyor!
Son gelişmelerle artık İrlanda sunduğu eğitim imkânlarıyla İngiltere ve Amerika’ya rakip olmuş durumda.

Bilinenin aksine İrlanda İngilizce’nin en güzel konuşulduğu ülkelerden bir tanesi. Zaten bu söylenti İrlanda’nın henüz Türk öğrenciler tarafından keşfedilmemiş olmasının en büyük nedenlerinden biri.İrlanda her yıl dünyanın dört bir tarafından gelen binlerce öğrenciyi misafir etmektedir. Özellikle İspanyol, İtalyan ve Fransız öğrenciler İngiltere’ye göre daha ucuz olan bu sevimli ada ülkesini tercih etmektedir.

Türk öğrenciler için yeni başlatılan pilot çalışma ile kısa dönem İngilizce kursları (90 güne kadar) için vize 2 – 3 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Vize maliyeti oldukça düşük olan İrlanda için başvurular posta ile yapılabilmektedir.

İrlanda İngilizce dil eğitiminde de özellikle son yıllarda Türk öğrenciler tarafından tercih edilmeye başlamıştır. Özellikle İspanyol, İtalyan ve Portekiz öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülke olmanın yanında Türk öğrenciler tarafından da keşfedilmeye hazır beklemektedir.

Eğer üniversite ara sınıf öğrencisi iseniz ve 12 haftaya kadar İrlanda’da dil eğitimi düşünüyorsanız vizeniz GARANTİ! İrlanda hükümetinin aldığı karara göre Türk üniversite öğrencileri 12 haftaya kadar dil eğitiminde vize sorunu yaşamayacak!

İRLANDA HAKKINDA BİLGİ

Nüfus: Ülkenin nüfusu 2012 sayımlarına göre yaklaşık 4,496 milyondur. Ülke 19.yy’nın başından itibaren önemli bir dış göç olayıyla karşı karşıyadır. Günümüzde İrlanda’nın yarısından fazlasının yaşadığı ABD’nin ve Büyük Britanya’nın batısına doğru göçler yaşandı. Hala sürmekte olan bu göçlerden en fazla İngiltere nasibini aldı.
Etnik dağılım: İrlandalı % 99
Dini dağılım: Roman Katolik % 93; Anglikan %3; Bilinmeyen veya Dinsiz %4
Konuşulan diller: İrlandaca (Galce ) ve İngilizce resmi dil olmasına karşın, halk arasında çok büyük bir çoğunlukta İngilizce konuşulur. Galce bugün nostaljik bir dil olarak sadece resmi yazışmalarda ve bazı küçük yerleşim merkezlerinde göze çarpar.
Ortalama yaşam süresi: 76 yıl
Öğrencilere Çalışma İzni: Yabancı öğrencilere haftada 20 saate kadar çalışma izni verilmektedir.
Para birimi: Euro

İRLANDA’DA YAŞAM

Avrupa’nın en yaşanabilir başkentlerinden biri olan Dublin’de yaşam İngiltere, Amerika ve diğer ülkelere göre oldukça ekonomiktir. Hareketli bir sosyal hayata sahip olmasına rağmen düşük suç oranları ile güvenli ve huzurlu bir ülkedir. Aynı zamanda sıcak insanlarının her gördüğünüz yerde selam vermesi ve gülümsemesi sizi ülkede yaşarken yabancılık çekmemenizi sağlar.

NEDEN İRLANDA?

  • Yüksek eğitim standartlarının bulunması
  • Türkiye’ye 4 saat kadar yakın olması
  • Az sayıda Türk bulunduğundan
  • Kaliteli eğitim kurumlarının uygun fiyatlarla sunulması
  • Çalışma fırsatının olması ve doğası ile gezilik görülecek çok sayıda yerin bulunması
İletişim Formu
Back to top of page