Danimarka Rehberi

Dünyanın en mutlu ülkelerinden birisi olarak biliniyor Danimarka. Yaşam standartları oldukça yüksek olan bu ülkenin başkenti; ziyaret edilmesi gereken birçok tarihi saray, kale, kilise ve kraliyet yapılarına ev sahipliği yapan Kopenhag’tır. Nüfusun büyük bir çoğunluğu Kopenhag’ın da içinde bulundupu Zeland adasında yaşamaktadır. Ülkenin resmi dili Danca’dır. Almanca ve İngilizce de halk arasında yoğun şekilde konuşulmaktadır. Para birimi Danimarka kronudur. Yerel saat Türkiye saatine göre 1 saat daha geridir. Danimarka vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve Danimarka’ya vize almış olmanız gerekmektedir.

Lokasyon / Konum

Kuzey Avrupa’da yer alır. İskandinavya’nın en güneyindeki ülkesidir. Güneyinde Almanya, doğusunda Baltık Denizi, batısında ise Kuzey Denizi ile çevrilidir.

En Çok Ziyaret Alan Şehirleri

Kopenhag, Odense, Aalborg, Arhus

İklim / Hava Durumu

Ilıman bir iklim hüküm sürmektedir. Yaz mevsimleri kısa, kış mevsimleri uzun sürer. Kışlar çok soğuk geçmemektedir. Yazlar serin geçer.

Ne Zaman Gidilir

Ziyaret etmek için en uygun zaman Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Ülke Mutfağı / Ne Yenir Ne İçilir

Danimarka mutfağı sandviçleriyle ünlüdür. En çok tüketilen besinler et, balık ve patatestir. Birçok fırında Vienna ekmeği denen hamur işine rastlayabilirsiniz. Ulusal içecekleri; Danimarka kahvesi, yerel biralar ve Akvavit adlı içecektir.