ONLINE KAYIT KAYITLAR BAŞLADI! ULUSLARARASI BALKAN
ÜNİVERSİTESİ'NİN
TÜRKİYE'DEN ÖN KAYITLARI BAŞLADI! BİLGİ ALIN
YELKEN EĞİTİM Türkiye ve dünyada
öğrenci danışmanlığı ve
işbirliği yapmak üzere Yetkilendirilmiştir
Uluslararası Balkan Üniversitesi Yetkilisi
YELKEN EĞİTİM ULUSLARARASI BALKAN
ÜNİVERSİTESİ'NİN
YETKİLİ VE RESMİ TEMSİLCİSİDİR BİLGİ ALIN

Üsküp’te Yaşam

Balkanların Kalbi Kuzey Makedonya’da şanlı geçmişimizden, aydınlık geleceğe uzanan ilim ve bilim merkezi Uluslar arası Balkan Üniversitesinde okuma imkanı sizleri bekliyor.

Avrupa Birliğine de yakın zamanda girmesi beklenilen aday ülke Kuzey Makedonya, sunmuş olduğu güven ortamı, ekonomik, sosyal, kültürel ve tarihi yapısıyla tam bir öğrenci ülkesidir.

Üniversitemizin de kurulu olduğu; Kuzey Makedonya’nın Başkenti Üsküp, bir çok türkümüze esin kayanğı olmuş Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulmuştur. Makedon dilinde Skopye olarak adlandırılan şehir, tarihi ve kültürel özellikleri ile yabancılık hissetmeyeceğiniz bir çok yere sahiptir.

1392’de Osmanlı topraklarına katılan şehir, 500 yıldan fazla bir süre Osmanlı egemenliğinde kalmış kadim bir şehirdir. Bu nedenle Üsküp’te çok sayıda Osmanlı eserine rastlanmaktadır.

Üsküp’ün İlim ve bilim Merkezi olan Üniversitemiz, bir çok tarihi bağlarımızın olduğu Kalkandelen, Gostivar, Manastır, Ohrid, Prizren, Priştine, Selanik, Sofya, Belgrad ve Saraybosna’ya komşu konumuyla merkezi bir mevkiye de sahiptir.

Tarihi bağlarımızın olduğu Üsküp, İstanbul’a hava ulaşımı ile 1 saat’lik bir süre ile yanı başımızda diyebileceğimiz bir konumda yer almaktadır. Ekonomik yönden ele alındığı zaman Türkiye ile aynı şartlara sahip olmakla beraber; ulaşım, iletişim, gıda gibi gündelik hayatın ihtiyaçlarında Türkiye şartlarının altında ekonomik avantaja sahip bir şehirdir. Üsküp’te Konaklamada çok rahat ve ekonomiktir. Üniversitemiz öğrencilerine yurt imkanı sağlarken, kiralık ev bulmalarına da yardımcı olmaktadır.

Tiyatro, Opera, Sinema, Kültür Merkezleri, spor tesisleri, gelişmiş kafe ve restaurant yapısı, mesire alanları, kanyonu, Kış Turizmi ve renkli gece hayatıyla Üsküp yaşan ve canlı bir şehirdir.

Geleceğini, çok kültürlü uluslararası bir ortamda hiçte yabancısı olmadığı bir şehirde şekillendirmek isteyen tüm gençlerimizi Uluslararası Balkan Üniversitesi ailesine davet ediyoruz.

Gelecek İçin Mükemmellik!

Back to top of page